Jūsų prekių krepšelis tuščias
Indai – maisto namai. Sutiksite, jog skirtumas yra iš kokio puodelio geri kavą ar arbatą. Daugelis iš mūsų namie turime savo puodelius ir tik iš jų skanaudami geriame savo karštus gėrimus. Indai arbatai ar kavai tampa mūsų kasdienybės dalis. Malonu užsiplikius arbatos puodelį skaityti mėgstamą knygą, susėdus prie apvalo stalo šnekučiuotis su šeima ar tiesiog svajingai patylėti.
Atsipalaiduokite po dienos darbų ar savaitgalį, mėgaudamiesi kvapnia arbata ar kava iš savo indo - žaismingai elegantiško, porcelianinio puodelio. Taip ir norisi pasilepinti mėgstamu karštu gėrimu, o jei dar ir skanus desertas šalia – tiesiog tobula.
Porcelianiniai indai nepalieka abejingų, jiems visada atsiranda vietos namuose. Aukštos kokybės, originalūs ir malonūs akiai indai gali papuošti ir prabangius namus ir paprastą vieno kambario butą, kuriame nėra daug vietos įvairių niekučių demonstravimui. Tai tikras daiktais, atėjęs į mūsų namus iš tolimos praeities ir dar tolimesnės šalies.
Porcelianiniai indai kavai ir arbatai paprastai būna kelių rūšių:
Visi kartu jie sudaro porcelianinių indų servizą, kuris, beje, yra labai prabangi dovana bet kuriai progai.
Susipažinkime su kiekviena indų rūšimi atskirai.
Porcelianiniai puodeliai – vieni populiariausių indų. Jų būna keleto dydžių ir formų. Tai priklauso nuo gėrimų, kuriuos geriame. Maži puodeliai yra skirti stipriai espreso kavai. Didesni puodeliai – karštam šokoladui ir kitiems kavos gėrimams. Dar didesni – arbatai. Skirtingos ir puodelių ąselės (rankenėlės). Ne pro visas jas telpa pirštas, kai kuriuos reikia suimti dviem pirštais ir atsargiai kelti prie lūpų. Labai subtilus gėrimo būdas, priimtinas damoms. Vyrai linkę paimti puodelius tvirčiau ir stabiliau.
Lėkštės – įvairių dydžių ir gylių lėkštės skirtos pusryčiams ir desertams. Lėkštės gali būti ne tik apvalios, bet ir ovalios. Išskirtinis jų bruožas – puošyba. Kartais unikaliais raštais išpiešti ir lėkščių kraštai, ne tik viduriukas. Piešiniai nėra vienodi visose komplekto induose, nes dažniausiai jie piešiami ranka, specialiu teptuku. Pabandykite vienodai nupiešti viso servizo figūrėles...
Puodelių ir lėkščių komplektai – arbatai ir kavai skirti indai, neatskiriama dalis. Jei lėkštės skirtos maistui ir serviravimui, tai mažos lėkštelės dedamos po puodeliu ir tik kartais tarnauja, kaip tikras indas, iš kurio valgomas maistas. Stebėtina, bet šių indų iliustracijos yra labai panašios.
Arbatinukai – nedideli ir stilingi indai, skirti kavai arba arbatai laikyti ant stalo ir pilstyti tada, kai gėrimo nori svečiai. Kartais gerti arbatą pakeliuose nėra labai protinga, tad geriau mėgautis užpilamos arbatos aromatais. Arbatinukas su stilingu dangteliu tam labai tinkamas indas. Ir ant stalo atrodo labai gražiai. Jame telpa arbatos arba kavos porai žmonių, todėl renkantis reiktų pagalvoti, ar reikia didesnio ar mažesnio.
Ąsotėliai – nedideli atviri puodeliai su specialiu piltuvėliu. Kam jie skirti? Juose paprastai ant stalo patiekiama grietinėlė į kavą, uogienė arba karštas šokoladas blynams ar desertui. Jei valgomi didesni patiekalai iš porcelianinių lėkščių, galima ąsotėliuose patiekti ir įvairius karštus bei šaltus padažus, kurie gali būti tiesiog užpilami.
Pyragaičių stovai – pusryčių ir desertiniam stalui būdingas indas. Jame sudedami įvairūs saldumynai – sausainiai, pyragėliai, saldainiai, vaisiai, šokolado plytelės, drebučiai ir t.t. Tai gana reti indai, tačiau didesniuose servizuose pasitaiko ir jų.
Paprastai visus paminėtus porcelianinius indus vienija tai, kad raštai yra vienodos tematikos. Tai reiškia, kad jei nupiešti drugeliai ant puodelio, tai panašūs drugeliai „skraidys“ ir ant lėkštučių, ir ant arbatinukų, ąsotėlių ir net pyragaičių stovų.
Aišku, yra indų ir be jokių papuošimų – tiesiog paltas porcelianas ir viskas...
Patarimai, kaip prižiūrėti porcelianinius indus
Kaip prižiūrėti porcelianinius indus, kad jie ilgiau tarnautų ir išlaikytų savo savybes? Didelio meno čia nereikia. Pakaks prisiminti keletą svarbiausių priežiūros momentų.
Porcelianiniai indai yra pakankamai brangūs, kad jiems skirtumėte tinkamą dėmesį. Jų priežiūra taip pat neturėtų atmestina ir chaotiška.
Dažnai skaitote, kad indai „pagaminti iš kaulinio porceliano“. Ką tai reiškia?
Kaulinis porcelianas yra porceliano rūšis, kurią sukūrė anglų inžinierius Thomas Frye 1748 metais. Jis į kaolino molį primaišė degintų galvijų pelenų. Nuo jų porcelianas tapo gana permatomas, o balta spalva – ryški. Šis porcelianas yra kiek trapesnis už tikrą kinišką porcelianą. Kaulų pelenai sudaro net 25 proc. visos indo masės, todėl ši porceliano rūšis yra gana lengva.
Kaip atpažinti, ar porcelianas tikrai kaulinis? Juk dabar yra ir pigių porceliano gaminių. Paprasčiausiai paimkite porcelianinį indą ir apgaubkite rankomis. Pašvieskite iš kitos pusės lempa arba prožektoriumi. Jei per indo sieneles matote pirštų šešėlį, tai tikrai kaulinis porcelianas. Jis turi puikią savybę – persišviesti, nors tai ir ne stiklinis indas.
Kaulinio porceliano nerekomenduojama plauti indaplovėje arba dėti į mikrobangų krosnelę. Jei gamintojas leidžia – galima, tačiau nepiktnaudžiaukite tuo. Norom nenorom šie prietaisai ardo porcelianinių indų glazūrą ir apvadus, ypač, jei jie yra paauksuoti ar pasidabruoti.