Valentino diena: mylėti ar ne?

Paskelbė admin 2018/02/09 0 Komentaras (-ai)

 

Valentino diena: mylėti ar ne?

 

Artėjant Valentino dienai, vėl ieškome dovanų, galvojame kuo nustebinsime savo mylimuosius. Oras prisipildo ne tik raudonų balionų, širdelių ir šokolado kvapo, bet ir saldžios romantikos. Nors yra burnojančių, kam to reikia, čia ne mūsų lietuviška šventė, o Vakarų išmislas, ar kažkas panašaus. Na taip, tikrai iš Vakarų atėjusi tradicija, bet sutikime, gal geriau švęsti ir džiaugtis, o ne pyktis ar bambėti. Juk vis dėl to, tai geras emocijas nešanti diena:)

 

Jau tikriausiai visi žinome šios šventes ištakas ir istoriją, apie Šv. Valentiną, kuris dar viduramžiais tapo meilės simboliu, nes slapta sutuokdavo įsimylėjėlius, dėl ko net paaukojo savo gyvybę. Čia apie tai nesiplėsime.

 

Jau 18 a. Valentino dieną, vasario 14 – ąją įsimylėjėliai keisdavosi dovanomis ir meilės laiškeliais, taip išeikšdami savo meilę ir susižavėjimą. Manoma, kad pats Šv. Valentinas įvedė šią tradiciją, kai parašęs raštelį jaunai damai pasirašė „Tavo Valentinas“, nuo tada ir imta keistis „Valentino“ laiškučiais ir dovanomis.

 

Praėjus keliems šimtmečiams, Valentino diena jau švenčiama masiškai ir beveik visuose pasaulio šalyse. Tai jau tapo multi milijonine industrija. Didelės pinigų sumos yra išleidžiamos gėlėms, atvirutėms, šokoladui ir kitoms dovanoms.

 

Tačiau, kas mums atrodo gražu, natūralu ir priimtina, kitose šalyse tai gali būti visai nepopuliaru ir netgi netoleruojama. Kai kuriose šalyse šią dieną yra netgi draudžiama minėti ar švęsti, ir netgi taikomos įvairios sankcijos. Tarkime Saudi Arabijoje yra draudžiama rodyti bet kokius švelnumo, meilės ženklus. Taigi griežtas „NE“ bučiniams, apsikabinimams ir meiliems žodeliams viešose vietose.  Nenuostabu, jog dėl tokių apribojimų ir draudimų Valentino šventė netapo populiari ir netgi yra uždrausta. 2012 m. penki vyrai buvo nuteisti kalėti 39 metams ir buvo nuplakti 4.500 kartų už mėginimą priešintis šiam draudimui ir dėl to, kad šoko ir gėrė alkoholinius gėrimus su moterimis. Štai tau ir 21 amžius, ar ne?! Dar viena įdomiai keista detalė, kad Pakistanas 2017 m. prisijungė prie tų šalių, kur Valentino diena yra uždrausta, nes Aukščiausiasis Teismas patvirtino, kad ši šventė neatitinka musulmoniškų tradicijų. Teigiama, kad ši šventė propaguoja nevedybinius ryšius ir prieštarauja Islamui. Kitos musulmoniškos šalys tokios, kaip Indonezija ar Malaizija taip pat pasisako prieš šią šventę. Kitos religijos taipogi svarsto galimybę kaip uždrausti Valentino dieną, pavyzdžiui, kai kurie Indijos regionai.

 

Tačiau ne visos šalys prieštarauja šiai šventei tik dėl religinių dalykų. 2011 m. Rusijos provincijoje, Belgorodo vietos valdžia pasisakė prieš Valentino dieną dėl grėsmės „dvasiniam saugumui“. Valdžios atstovai tvirtino, kad „šios šventės atmosfera nepadeda formuoti jaunimo dvasinių ir moralinių vertybių“. Stebėtinai įdomus dar vienas faktas, kad kai kurios JAV ir JK vietovės, kur tradicijos yra stiprausiai vyraujančios, pradeda uždrausti Valentino dienos šventimą. Kai kurios mokyklos Floridoje ir Minesotoje draudžia mokiniams atsinešti atvirutes ar dovanas per Valentino dieną. Mokyklos aiškina, kad tokiu būdu nori parodyti „kultūrinį jautrumą“. Kitais atvejais – tai dėl noro apsaugoti aplinką, o viena JK mokykla teigia, kad „vaikai nėra emociškai subrendę“ ir pasiruošę Valentino dienai.

 

Kaip matome, atrodo, kad Valentino diena kai kurias atvejai tikrai susiduria su meile be atsako. Aš manau, kad neturėtume priešintis ar atsisakyti pozityvo, teigiamos nuotaikos ir minčių. Mylėkime save, kitus ir gyvenimą kasdien:)

 

 

Šaltinis:

https://theculturetrip.com/europe/articles/these-countries-have-banned-valentines-day/

 

Rašyti komentarą