Tinkama indų priežiūra

Paskelbė admin 2016/08/07 0 Komentaras (-ai)

Tinkama indų priežiūra

 

Visada tikimasi, kad nauji įsigyti indai tarnaus pakankamai ilgą laiką, tad svarbu pasirūpinti, kad jų priežiūra būtų tinkama. Šiandien parduotuvėse siūlomų indų pasirinkimas yra tikrai labai platus: galima rinktis stiklinius, metalinius, plastikinius ar molinius indus. Iš skirtingų medžiagų  pagamintų indų priežiūra skiriasi, tad verta pasidomėti, kaip gali būti plaunami ir valomi  iš įvairių medžiagų pagaminti indai. 

 

Indų priežiūra

 

Plastikiniai indai

 

Svarbu žinoti, kad jie yra tinkami ne visiems maisto produktams. Pavyzdžiui, plastikinių indų negalima naudoti  tam tikriems maisto produktams. Plastikinių indų negalima naudoti daržovių rauginimui ir marinavimui, vertėtų vengti  ilgą laiką plastikiniuose induose laikyti pieno produktus. Jei yra pasirenkami plastikiniai vienkartiniai indai, tokiu atveju netenka rūpintis, kaip juos valyti, tačiau daugkartinio naudojimo plastikiniai indai gali prisigerti maisto produktų kvapų. Norint pašalinti kvapą galima pamirkyti indus vandenyje su soda.

 

 

Stikliniai indai

 

 • Stiklinės ir bokalai puikiai išsiplaus muiluotame vandenyje, į kurį bus įberta šiek tiek smėlio. Išplautus indus reikės gerai išskalauti ir sausai iššluostyti, nes priešingu atveju gali likti vandens dėmių. Idealu, jei naudosite dvi šluostes – viena bus skirta išvalyti indus, o kita – juos išblizginti.
 • Stiklinės lėkštės ir kiti indai gali būti skalaujami baltojo acto ir vandens mišinyje – į 4,5 l vandens reikės įpilti pusę puodelio acto. Indai atrodys blizgesni ir švaresni.
 • Pieno indeliai bus išplaunami greičiau, jei pirmiau juos plausite šaltu vandeniu, o vėliau – šiltu. Jei darysite atvirkščiai, pieno likučiai gali dar labiau prikibti prie indo sienelių.
 • Įkaitusius stiklinius indus galima dėti tik ant sauso paviršiaus, nes stiklas gali įtrūkti. Jei naudojate karščiui atsparius stiklinius kepimo indus, neskubėkite jų plauti  - palaukite, kol jie atvės.
 • Stiklinių indų negalima plauti su metaliniais šepetėliais ar kitomis abrazyvinėmis medžiagomis, nes stiklą galite labai pažeisti.
 • Sunkiai pašalinamas dėmes išplausite paprasčiau, jei į du puodelius vandens įpilsite ketvirtadalį puodelio baltojo acto.
 • Labai riebaluoti indai gali būti plaunami garstyčių tirpalu: į litrą vandens įberkite šaukštelį sausų garstyčių. Indai bus išplaunami kur kas greičiau nei naudojant indų ploviklį.

 

Krištoliniai indai

 

Rekomenduojama krištolinius indus plauti drungnu vandeniu, nes nuo karšto vandens indai praranda blizgesį ir ima tamsėti. Į vandenį galima įberti sodos (vienam litrui vandens – du šaukštai sodos) arba druskos su actu (po šaukštelį litrui vandens). Blizginti krištolinius indus galima minkšto audinio skiautele ir smulkia druska arba krakmolu.

 

 

Moliniai indai

 • Jei moliniame arbatinuke įsigėrė nemalonus kvapas, jį galėsite greitai pašalinti, jei jį išplausite, sausai iššluostysite, ir ant dugno padėsite gabalėlį cukraus.
 • Jei sunku išplauti molinių puodelių dugną, vidų išvalykite vata, suvilgyta actu arba valgomosios druskos tirpalu. Taip pat gali padėti ir soda.
 • Moliniame arbatinuke nesikaups nuosėdos, jei kavą ar arbatą virsite su gabalėliu cukraus.
 • Jei moliniai indai yra neglazūruoti, nenaudokite cheminių priemonių šiems indams plauti. Rinkitės natūralias priemones, kurių kvapas neįsigers.

 

 

Metalinių indų priežiūra

 

 • Jei pridegė metalinis puodas, įpilkite verdančio vandens, ir leiskite pastovėti apie 10 minučių. Maisto likučius pašalinkite medine arba plastmasine mentele. Perplaukite puodą pasirinkta plovimo priemone.
 • Dėl staigių temperatūros pokyčių ant metalinių indų gali likti tamsių dėmių, todėl to vertėtų vengti. Į įkaitusį puodą nepilkite šalto vandens, o į atšalusį puodą nepilkite verdančio vandens.
 • Kalkes iš metalinių indų galėsite pašalinti citrinos rūgštimi arba actu. Taip pat efektyvios ir tokios priemonės, kuriose yra citrinos sulčių ar rūgšties.

Tereikia žinoti keletą svarbių dalykų apie įvairių indų priežiūrą, ir tai gali padėti užtikrinti, kad indai tarnaus iš tiesų ilgą laiką, tad greitu metu tikrai neteks svarstyti apie naujų indų įsigijimą.

Rašyti komentarą