Puodelis arbatos padės pamiršti visus rūpesčius

Paskelbė admin 2016/08/20 0 Komentaras (-ai)

 

Puodelis arbatos padės pamiršti visus rūpesčius

 

puodelis arbatos

 

Arbatos gėrimas – tai kelios minutės visiškos ramybės, kada visą laiką galima skirti tik sau. Arbatos gėrimo kultūra įvairiose šalyse labai skiriasi, tačiau turime pripažinti, kad tai visada asocijuojasi su ramybe ir harmonija. Juk keli puodeliai arbatos gali padėti pamiršti visus rūpesčius, tad tikrai verta bent kartą į dieną pasilepinti šiomis keliomis laimės akimirkomis. Įdomu panagrinėti, kokios yra arbatos gėrimo tradicijos įvairiose šalyse – juk arbata yra populiari praktiškai visose pasaulio šalyse.

 

 

Arbatos gėrimo tradicija - Didžioji Britanija

 

Britai pagal išgeriamos arbatos kiekį yra vieni pirmaujančių. Vienam asmeniui per metus tenka net 2,5 kg arbatžolių. Arbatos gėrimas yra įprasta kasdienybės dalis – kasdien išgeriama po kelis puodelius arbatos. Dažniausiai arbata yra pateikiama su pienu ir cukrumi.

 

 

Arbatos gėrimo tradicija - Čekija

 

Arbatos gėrimo kultūra pastaraisiais dešimtmečiais smarkiai išpopuliarėjo Čekijoje. Dabar galima suskaičiuoti maždaug 80 geriamos arbatos rūšių, tad galima pasirinkti labiausiai patinkančius skonius. Arbata šioje šalyje yra geriama labai skirtingais būdais, ir, priešingai nei didžiojoje Britanijoje, puodelis arbatos yra geriamas su pasimėgavimu, tai – tarsi tam tikra ceremonija.

 

 

Arbatos gėrimo tradicija - Indija

 

Indijoje pagaminama bene daugiausiai arbatos, kuri yra eksportuojama į kitas pasaulio šalis. Arbata Indijoje yra geriama ryte ir vakare, dažniausiai pasirenkama masala chai su pienu ir cukrumi, kartais su prieskoniais.  Indijoje mandagiu gestu laikoma kiekvienam svečiui pasiūlyti arbatos.

 

 

Arbatos gėrimo tradicija - Iranas

 

Čia arbatos gėrimo kultūra atkeliavo iš Indijos, ir netrukus tapo nacionaliniu gėrimu. Kaip ir britai, iraniečiai pagal išgeriamos arbatos kiekį yra pirmaujantys. Beveik visa šiaurinė Irano dalis yra skirta būtent arbatos gaminimui. Įdomu tai, kad arbatos gėrimui čia tradiciškai naudojamas ne puodelis, o lėkštutė.

 

 

Arbatos gėrimo tradicija - Japonija

 

Šioje šalyje itin populiari šalta arbata. Restoranuose su maistu dažniausiai yra patiekiama šalta arba šalta žalioji arbata. Taip pat labai populiaru gerti juodą arbatą su pienu ir citrina. Japonijos arbatos gėrimo ceremonijos tradicija gyvuoja nuo XVI amžiaus.

 

 

Arbatos gėrimo tradicija - Kinija

 

Arbata yra labai svarbi kinų kultūros dalis. Šioje šalyje galima rasti tikrai daug arbatos namų, kuriuose šiuo gėrimu yra mėgaujamasi pagal visas tradicijas. Dienos metu arbatos namuose lankose studentai ir verslininkai, na o naktį tai tampa naktibaldų ar net gangsterių susibūrimo vieta.

 

 

Arbatos gėrimo tradicija - Rusija

 

Rusijoje puodelis su arbatžolėmis yra užpilamas karštu vandeniu. Arbata atvėsinama perpilant arbatą iš puodelio į lėkštę, užkandama saldumynais. Rusijoje arbatos gėrimas suartina šeimą, arbata yra pateikiama su cukrumi, citrina, įvairiais užkandžiais.

 

 

Arbatos gėrimo tradicija -Taivanas

 

Neseniai  išpopuliarėjo burbulinė arbata, kuri XXI amžiaus pradžioje itin išpopuliarėjo JAV. Ši arbata vadinama „Perlinio pieno arbata“ arba „Boba“. Šios arbatos galima paragauti ir didžiuosiuose Europos miestuose, pavyzdžiui, Paryžiuje arba Londone.

 

 

Arbatos gėrimo tradicija - Turkija

 

Turkijoje tradiciškai arbata yra verdama virdulyje, bet ne plikoma. Ji gali būti stipri arba silpna, gėrimui naudojami ne įprasti puodeliai, bet mažos stiklinės, kad matytųsi arbatos spalva. Turkija yra musulmoniška šalis, joje nevartojama alkoholio, todėl arbata pakeičia alkoholinius gėrimus.

 

 

Arbatos gėrimo tradicija - JAV

 

Jungtinėse Amerikos Valstijose arbata dažniausiai pateikiama šalta. Paprastai ji yra saldinama cukrumi, taip pat gali būti paskaninama citrina. Prekybos vietose galima įsigyti nesmulkintų arbatžolių lapelių arba arbatos maišeliuose. Įdomu tai, kad JAV yra naudojamas nestandartinis arbatos šaukštelis: jis yra skirtas šaltai, arba vadinamai „ledinei“ arbatai. Kadangi šaltos arbatos stiklinė yra pakankamai aukšta, išmaišyti cukrų gali būti gana sunku, taigi, amerikiečiai naudoja specialų stalo įrankį, skirtą būtent šiai arbatai.

 

 

Mūsų šalyje arbatos gėrimas yra labai įvairus: šaltuoju metų laiku dažniausiai yra pasirenkama karšta arbata, o vasarą pasirenkama ir amerikietiška šalta arbata, kuri padeda atsigaivinti per karščius.

Rašyti komentarą