Pagrindiniai meniu planavimo kriterijai

Paskelbė admin 2017/04/20 0 Komentaras (-ai)

 

Pagrindiniai meniu planavimo kriterijai

 

Paprastas ir lengvas būdas gero maisto paruošimui

 

Manoma, kad gerai sudarytas meniu - tai tarsi skonių balansas tarp švelnaus ir stipraus, aštraus ir saldaus, skirtingos tekstūros, temperatūros ir spalvų.

Švelnaus skonio produktai – ryžiai, makaronai ar bulvės kontrastuoja su stipriais mėsos, žvėrienos ar gerai paprieskoniuotų daržovių skoniais, prie kurių patiekiamos aštraus skonio salotos, gardintos šlakeliu acto, o visa tai užbaigiama saldžiu desertu.

 

5 subalansuotos mitybos taisyklės

 

1.       Gerai subalansuotas meniu nekartoja to paties skonio. Jei sūris yra patiekiamas kaip užkandis, tai kituose patiekaluose jis jau nebus naudojamas.

2.       Saldus maistas slopina apetitą, todėl nerekomenduojama vaisių patiekti užkandžiams. Išimtis būtų tik greipfrutui, kuris dėl savo aštraus skonio veikia kaip apetito sužadintojas.

3.       Jei pirmas patiekalas yra patiekiamas kaip konditerinis kepinys, tarkime su tešlos plutele, tai desertas jau nebus gaminamas kaip kepinys.

4.       Jei pirmas patiekalas yra kreminė sriuba, tai daugiau to kartoti negalime ir grietinėlėje troškintų daržovių jau nebus.

5.       Jei patiekiamas padažas, tai daroma irgi tik vieną kartą.

Nuo lengvo prie sunkaus, nuo rugštaus – prie saldaus. Kiekvienas patiekalas kuriamas taip, kad atitiktų tam tikrus skonio reikalavimus.

 

Kontrastingos tekstūros. Maisto tekstūrai atsiskleisti padeda kramtymas, todėl sudarant meniu, svarbu pasiūlyti traškias ir švelnias tekstūras.

Traškios tekstūros morkų ar salierų kontrastuoja su švelniu skoniu sūrio ar sriubos.

- Traškios žalios salotos gerai balansuoja su švelnia tekstūra, pavyzdžiui, su makaronais kreminiame padaže.

 

Kontrastingos temperatūros. Gerai subalansuotame meniu rasime tiek karštus, tiek šaltus patiekalus.

 

Karštas maistas gerina apetitą, todėl karštą patiekalą yra būtina įtraukti į valgiaraštį. Nebent esate itin karšto klimato šalyje, tuomet šaltas maistas yra priimtinesnis.

- Jei planuojate patiekti 4 patiekalus, tuomet pirmiausia patiekiame karštą patiekalą, paskui šaltą antrąjį, po to vėl karštą patiekalą ir galiausiai – šaltą desertą.

- Norėdami išlaikyti reikiamą temperatūrą, karštuosius patiekalus patiekiame šiltose lėkštėse, o šaltuosius – šaltose lėkštėse. Porcelianas jau iš savęs natūraliai yra šaltas, taigi porcelianio lėkščių atšaldyti nereikia.

- Prieš tiekdami karštąjį patiekalą, pašildykite lėkštes orkaitėje ant pakankamai žemos temperatūros (maždaug 66 - 93°C). Lėkštes taip pat galite pašildyti džiovinimo režimu nustatytoje indaplovėje.

 

Kontrastingos spalvos. Gerai subalansuotas valgiaraštis pasižymi kontrastingomis maisto spalvomis. Pagrindinis patiekalas ir išlieka pagrindiniu, o visi kiti patiekalai yra parenkami taip, kad pabrėžtų skonį, temperatūrą, tekstūrą ir spalvas.

 

KELETAS NAUDINGŲ DALYKŲ APIE SŪRIO PATIEKIMĄ

 

Sūris padeda virškinimui. Patiekite sūrio lėkštę iš karto po salotų arba vaisių.

Norėdami sukurti kontrastingą skonį, tekstūrą ir temperatūrą, patiekite sūrius su įvairiais krekeriais, pasiūlydami ir kambario temperatūros sviesto.

Sūrio skonis geriausiai atsiskleidžia kambario temperatūroje (maždaug 21 - 22°C).

- Padėkite sūrio skoniui geriau atsiskleisti, ištraukdami jį iš šaldytuvo maždaug valandą iki patiekimo.

- Tokie sūriai, kaip Brie arba Camembert, geriausius skonius atskleidžia kai iki patiekimo į stalą yra palaikomi apie 3 – 6 val kambario temperatūroje.

- Minkšti sūriai, tokie kaip Ricotta and Neutchatel, ilgiau išsilaikys tvirtesni, jei serviruosime juos ant atvėsintos marmuro plokštelės.

- Kietus sūrius, Gouda ar Čederį, puikiai priglaus medinė lentelė.
 

Štai čia žemiau siūlomas subalansuotas sūrio rinkinukas iš trijų rūšių:

1.Stipraus skonio Brie, Camembert, ar Limburger,

2.Švelnaus skonio Bel paese, Muenster, Edam, ar Gouda, ir

3.Pelėsiniai sūriai - Stilton, Roquefort, Gorgonzola, ar mėlynasis sūris.

Neleiskite sūrio skoniams susimaišyti, patiekite atskirus peilius kiekvienam sūriui.

 

Valgiaraštis iš keturių patiekalų. Kas svarbu?

 

1.Lengvas pirmasis patiekalas toks, kaip karšta sriuba ar žalia žuvis sužadina apetitą;

2.Toliau seka mėsos, daržovių ar krakmolingas patiekalas su garnyru;

3.Po to patiekiamas lengvas patiekalas, dažniausiai traškios salotos su pikantišku užpilu; ir galiausiai,

4.Saldus desertas.

 

 

Šaltinis: http://www.etiquettescholar.com

 

 

 

Rašyti komentarą