Maisto tendencijos 2018 metams

Paskelbė admin 2018/01/11 0 Komentaras (-ai)

 

Maisto tendencijos 2018 metams   

        

Maiste, kaip ir madoje, vyksta pokyčiai, kalbama kas sveika, o kas ne, ir apie vis naujas tendencijas. Tradiciškai, kaip ir pernai pažvelkime kokios naujovės mūsų laukia maisto srityje. Įdomu, tikrai, kas bus „ant bangos“. Šį kartą remiuosi BBC įžvalgomis.

Praėjusiais metais turėjome keletą itin populiarių maisto tendencijų. Tai vėlyvųjų pusryčių (angl. „brunch“) bumas, veganiško maisto patiekalai (angl. „Buddha bowls“) ir žinoma, avokado manija, jei taip galima išsireikšti.

Svarbu tai, kad šie 2018-ieji metai padės dar labiau įsitvirtinti veganiškai virtuvei.

 

1. Maistas, gerinantis žarnyno veiklą

 

Fermentuotas ir raugintas maistas šiais metais pasieks kulminaciją. Kimchi (raugintos daržovės), miso (fermentuotų pupelių pasta) ir kefyras bus itin vertinami.

 

2. Kulinarinės laidos

 

Jos taps dar labiau populiaresnės. Atrodys, kad visi iš eilės ima gaminti. Instagram‘as mirga nuo inovatyvių receptų, o mėgėjai virtuvės šefai namuose taip pat nesnaudžia:) Belieka tik pačiam išskleisti kulinarinius sparnus, pasikviesti draugų ir ištaisyti jiems super gerą vakarėlį.  
 

3. Nealkoholiniai gėrimai

 

Tampa vis populiaresni nealkoholiniai gėrimai. Besirūpinantieji savo sveikata, vis dažniau renkasi nealkoholinius gėrimus. Gaivinantys gėrimai su įvairiausiais skoniais, nealkoholiniai spirituoti gėrimai (angl. „non-alcoholic spirits“) ir įvairiausi gėrimai iš augalų mišinių plūstelės į gėrimų rinką.

 

4. Havajietiškas maistas

 

Dubenėlis su ryžiais, daržovėmis ir marinuota žuvimi, angliškai vadinami „poke bowls“ – dar vadinami naujosios kartos suši. Prognozuojama, kad toks patiekalas labai išpopuliarės artimiausiu metu. Toks maistas lengvai pagaminamas ir taip pat ekonomiškas.
 

5. Timut pipiras

 

Tai itin aštrus pipiras iš Nepalo, dar kartais vadinams Timur pipiru. Įdomu tai, kad jo aštrumas turi citrusinių vaisių prieskonį, ypač greipfrutų. Manoma, kad šis pipiras šiais metais tikrai išpopuliarės. Jei gersite džiną su toniku, pabarstykite šiek tiek šio pipiro ant gėrimo. Pamatysite, šis klasikinis kokteilis nukels Jus į visai kitą lygį:)

 

5. Specializuota arbata

 

Gera žinia arbatos mėgėjams. Arbata tampa vis populiaresnė. Žolelių, o ypač žaliosios arbatos pardavimai auga. Manoma, kad vis daugiau atsiras arbatinių, kur žmonės galės pasimėgauti įvairiausių rūšių arbatomis. Žmonės jau ima vertinti arbatą taip pat kaip ir kavą.
 

7. Vietinis maistas

 

Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse tampa itin populiaru auginti prieskonines žoleles, daržoves ar kitus reikalingus ingredientus visai šalia tos vietos, kur yra gaminamas maistas. Vienas pirmųjų tokios tendencijos pradininkų yra danų šefas René Redzepi, dirbantis savo dvi Michelin žvaigždutes turinčiame restorane Noma. Vis daugiau ir daugiau atsiranda norinčiųjų maisto gamybą ir produktų auginimą įkurti šalia vienas kito.

 

8. Heme

 

Iš graikų kalbos išvertus, reiškia „kraujas“. Šio produkto dar negalime nusipirkti, nes jis vis dar vystomas mokslininkų. Tačiau tikima, kad šis produktas bus vartojamas kaip mėsos pakaitalas. Vienas maisto technologijų startuolis Impossible Foods bando šiam produktui suteikti mėsai būdingas savybes, kad galėtų jį naudot savo augaliniame mėsainyje (angl. Plant-based burger). Bandoma net išgauti kraujo spalvą!

 

9. Augaliniai baltymai

 

Vis daugiau šefų vertina tokius ingredientus kaip tofu, tempeh ir quinoa. Veganzimas įgauna pagreitį.  Maisto blogeris Angry Chef kalba apie indų virtuvės atnaujinimą ir pristato ryžius su ankštiniais kaip kylančią tendenciją. Atrodo, kad šiais metais turėsime daugiau dienų be mėsos.
 

10. Maisto technologijos kasdien

 

Amazon neseniai įsigijusi parduotuvių tinklą Whole Foods,  šiuo metu konkuruoja su mažesnemis parduotuvėmis, kurios į namus pristato reikalingus produktus pasirinktam patiekalui ir žmonių kiekiui (angl. Recipe kit). Su produktais taip pat atkeliauja ir receptai. Lieka tik viską pagal instrukcijas pagaminti ir viskas. Vakarienė ant stalo!  Tokia maisto užsakymo ir gaminimo tendencija tampa labai populiari JAV, Kandoje ir JK. Dėka to, išmanieji šaldytuvai, kurie yra prijungti prie internetinio ryšio ir „įsimena“ produktus, esančius šaldytuve, net jų galiojimo laiką, bus labai naudingi, nes norintys sužinoti, kas yra jų šaldytuvuose, net nepradarę durelų galės matyti esamus produktus ekrane! Dabar lieka tik laukti balsu valdomų prietaisų tokių, kaip Google Home ir Alexa, kurių pagalba bus galima įrašyti norimų prekių sąrašą ir užsakyti!

 

 

Šaltinis:

https://www.bbcgoodfood.com

 

 

Rašyti komentarą