Maistas ir mada

Paskelbė admin 2017/02/20 0 Komentaras (-ai)

MAISTAS IR MADA

 

Ar kada pagalvojote, kad maistas ir mada yra taip glaudžiai susiję? Čia tas pats kaip muzika ir poezija, jos yra neatsiejamos ir papildančios vieną kitą, o kartais šokiruojančios, kaip tarkime „mėsos suknelė“, kurią Lady Gaga dėvėjo per MTV muzikos apdovanojimus 2010m. Pamenate?

 

Dabar nenagrinėsime, kas atsirado pirma – maistas ar mada, nes taip ir nesurasime tos vienintelės tiesos. Žiūrint į šias neįtikėtinai įtikinamas nuotraukas, aišku tik viena, kad maistas ir mada šauniai žengia koja kojon. Pažvelkime į šį reiškinį iš arčiau.

 

Lee Tran Lam – vienas iš populiariausių Australijos maisto bloger‘ių drąsiai teigia, kad mados tendencijų įtaka maisto industrijoje yra labai artima podiumo madoms. Jis lygina sluoksniuotos tešlos žiedelį (tai lyg tarpinis variantas tarp spurgos ir prancūziško raguolio) su prancūzų mados namų Balenciaga besiplaikstančiais raukiniais. „Maistas, kaip mada, yra įtakojama tendencijų, sezoniškumo ir jaudulio“, teigia Lam. O kiek dar matome ir girdime laidų, kur mados pasaulio atstovai noriai demonstruoja savo kulinarinius sugebėjimus. Jau nieko nestebina eilės norinčiųjų patekti į gerus restoranus, kaip ir norinčiųjų pasinaudoti madingų drabužių išpardavimų malonumais. Maisto industrija nuolatos pristato vis naujas žvaigždes, nuo populiarumo lūžtančius restoranus ir patiekalus, kurių negali neparagauti. „Tas faktas, kad abi šios sritys (maisto ir mados) verčia žmones eksperimentuoti ir būti kūrybingais, leidžia atsirasti naujoms idėjoms, kurios pritraukia dėmesį“, tvirtina Lam.

 

Ne atsitiktinai Paryžius yra vadinamas maisto ir mados sostine. Karalius Louis XIV, formuodamas savo valdymo politiką, padejo išpopuliarėti įžymybių šefams ir dvariškiams. Jis tuomet suprato, kad jei esi lyderis maisto ar mados srityje jau tampi įtakingu. Tokiu būdu jis skatino turizmą ir didino eksportą.

 

Nesvarbu, kur gyvename, ar kas esame, visi juk turime savo tradicijas, susijusias su maistu. Per maistą, galime susipažinti su šalies kultūra ir gyvenimo būdu. Taip pat, maistas naudojamas ir saviraiškai ar net savotiškam savęs pristatymui. Prisiminkime, tas maisto nuotraukas, kurias matome per facebook, twitter ar instagram, įkeltas mūsų draugų, giminaičių, kolegų ar pažįstamų. Vienoje nuotraukoje matome vėlyvus sekmadienio pusryčius, kitoje – egzotišką vakarienę svetimoje šalyje. Tikslas vienas – maisto nuotraukos turi būti gražios, akį traukiančios ir stilingos. Maistas privalo būti ypatingas, o jei dar paserviruotas gražiuose induose, tuomet tobula. Ar čia dar ne mada?

 

Maisto ir mados susijungimas kuria gyvenimo būdo sampratą. Pavyzdžiui, parduotuvė Merci, įsikūrusi prabangiuose rūmuose Paryžiaus rajone Marais, parduoda įvairius dizainerių gaminius, o taip pat šalia rasite ir tris skirtingas kavines, o garsioji Londono apsipirkimo vieta - Dover Street Market yra ne tik garsi savo Comme des Garçons prekėmis, bet ir kepyklėle Rose Bakery viršutiniame aukšte. Tai rodo, kad maistas yra vienas iš mados komponentų. Ir tai nėra tik mada, tai jau gyvenimo būdas.

 

Nebestebina ir tai, kad tarkime Armani kuria ne tik drabužius, avalynę, kvepalus, bet ir šokoladą. Nuostabu, kad skonis plečiasi į kitas gyvenimo sritis. Nepaisant visų nuosmukių ir pakilimų maisto ir mados srityje, svarbu tai, kad galime visapusiškai patirti džiaugsmą, išgyvendami gyvenimo pilnatvę nuo to, ką dedame į burną, iki to, ką apsivelkame. Kaip kartą pasakė Yves Saint Laurent: „Visi gyvenimo veiksniai turi savo stilių.“ Tačiau yra toks vienas, kuris niekada neišeina iš mados, tai – geras maistas.

 

Ačiū, kad skaitote

 

Jurga

 

 

 

Šaltiniai:

http://www.vogue.com.au/fashion/news/food+fashion+and+trends+why+theres+an+unlikely+intersection+between+food+and+fashion+,36995

http://leitesculinaria.com/89640/writings-fashionable-foods.html

 

 

 

 

 

 

Žymos: Maistas ir mada

Rašyti komentarą