Kaip išsirinkti tinkamą puodelį arbatai?

Paskelbė admin 2017/09/07 0 Komentaras (-ai)

 

Kaip išsirinkti tinkamą puodelį arbatai?

 

Manau, sutiksite, kad puodelis, skirtas arbatai, nėra kažkos menkavertis dalykas. Kaip kitaip galime būtų paaiškinti, kodėl iš vienų puodelių arbata yra skanesnė, o iš kitų – ne tokia skani. Čia svarbu ne tik iš kokios medžiagos pagamintas puodelis, bet ir kokia jo spalva, forma, dydis ir t.t. Radau keletą įdomių pastebėjimų, kuriais noriu pasidalinti ir su Jumis. Gal pravers renkantis puodelius?

 

Kokie yra tinkami arbatos patiekimo būdai?

 

Indas, kuriame yra patiekiama arbata turi būti ne porėtas: Pagrindinė priežastis yra ta,  kad porėtos medžiagos sulaiko skonius ir aromatus.

Puodelyje arbata turi vėsti lėtai: Arbata puodelyje su plačiu krašteliu atvėsta greičiau, kai tuo tarpu, aukštame ir siaurame puodelyje arbata vės lėčiau, o aromatas išliks ilgiau. Ploni puodeliai greičiau atiduoda šilumą, o keramikiniai šilumą išlaiko ilgiau, nei stikliniai.

Patartina, kad puodelio kraštas būtų plonas: Svarbu, kad puodelio kraštas būtų plonas, nes taip arbata lengviau bėga puodelio sienele į Jūsų burną.

Medžiaga, iš kurios pagamintas puodelis, turi būti saugi sveikatai: Plastikiniai puodeliai nėra rekomenduojami naudoti karštiems gėrimams, tačiau jei jau vis dėlto pasirinkote plastikinius puodelius, įsitikinkite, kad jie pagaminti iš saugių medžiagų, kuriose nėra bisfenolio A (BPA free).  

 

Iš kokios medžiagos pagamintas puodelis yra tinkamiausias arbatos patiekimui?

 

Keramika

 

Keramika labai plačiai naudojama indų gamyboje. Keramika – tai degti gaminiai iš molio ar kitų mineralinių nemetalinių medžiagų. Kelios pagrindinės keramikos rūšys: moliniai, porceliano ir terakotos gaminiai. Šie gaminiai labiausiai vertinami ir yra populiariausi dėl kelių priežasčių: jie atrodo estetiškai ir yra patvarūs. Keramikos gaminiai ilgiau išlaiko karštį, yra atsparūs aukštoms temperatūroms, o taip pat eliminuoja bet kokį arbatoje juntamą metalo ar kitą pašalinį skonį.

 

Porcelianas ir kaulinis porcelianas

 

Kaulinio porceliano ir porceliano puodeliai (kurie, dažnai yra priskiriami kaip keramikos gaminiai) jau daugelį metų yra naudojami arbatos patiekimui, ir dėl savo savybių dažniausiai pasirenkami arbatos gėrimui. Teisingai pagamintas porceliano puodelis, yra ne porėtas, tvirtas ir nepralaidus vandeniui. Kaulinis porcelianas gaminamas kaip ir porcelianas, tik dar yra pridedama kaulų pelenų. Būtent iš kaulinio porceliano yra pagaminti daugiausia britiškų indų, skirtų arbatai. Britų mokslininkai teigia, kad ypatingai lygus kaulinio porceliano ir porceliano puodelių paviršius neleidžia arbatoje esantiens taninams nusėsti ant puodelių sienelių ir tuo būdu visiškai išlaiko visus arbatos skonius.

 

Stiklas

 

Stikliniai puodeliai atitinka visus geram arbatos gėrimui aukščiau išvardintus kriterijus. Stikliniai ąsočiai yra plačiai naudojami arbatos plikymui. Išdegtas stiklas visai neturi jokio poveikio arbatos skoniui, tačiau priklausomai nuo stiklo storio priklauso kaip ilgai išsilaikys karštis. Stiklas, pagamintas iš boro silikato, yra puikus pasirinkimas, jis net prilyginamas porcelianui ir yra ne toks trapus. Dvigubos sienelės stikliniai puodeliai – puikus išradimas. Vidinės puodelio sienelės išlaiko karštį, o išorinės sienelės yra nekarštos, todėl patogu laikyti rankoje. Taip pat, tokiame puodelyje per du stiklo sluoksnius ypatingai gražiai matosi kava.  

 

Nerūdijantis plienas

 

Nerūdijančio plieno puodeliai gali pasirodyti, kaip sunkiausi puodeliai, tačiau pavadinimas  dar nieko nesako. Nerūdijančio plieno indų sudėtyje esantis nikelis yra stiprus alergenas, turintis kancerogeninių savybių. Tokiuose induose nerekomenduojama gaminti aštrių ar daržovių patiekalų, nes termiškai veikiamos daržovių sultys reaguoja su metalo jonais, sudarydamos kensmingas druskas. Pats saugiausias metalinis indas yra nerūdijančio plieno greitpuodis.

Be to, nerūdijančio plieno puodeliai labai stipriai įkaista ir gerti iš jų tampa labai sudėtinga.

 

Plastikas

 

Plastikiniai puodeliai, taip kaip ir moliniai puodeliai, arbatos žinovų yra visiškai nerekomenduojami naudojimui. Naudokite juos tik iš bėdos ir žinokite, kad plastikiniai gaminiai yra nesaugūs sąlytyje su šiltu maistu ir skleidžia kenksmingas medžiagas.

 

 

Šaltinis: https://www.teabox.com/tea101/choosing-perfect-cup-serve-teaA

Rašyti komentarą