Ką reikėtų žinoti apie indus ir virtuvinius įrankius?

Paskelbė admin 2016/08/17 0 Komentaras (-ai)

Ką reikėtų žinoti apie indus ir virtuvinius įrankius?

 

virtuviniai indai

 

 

Šiandien vis daugiau dėmesio skiriama tinkamai mitybai, tačiau dažnai pamirštama, kad svarbu ne tik tai, kas yra valgoma, bet ir tai, į kokius indus yra dedamas maistas. Deja, visai be reikalo tam neskiriama pakankamai dėmesio – netinkamai pasirinkti indai gali net pakeisti maisto savybes. Taigi, kuo pasižymi iš įvairių medžiagų pagaminti indai, ir kokie jų gali būti geriausiu pasirinkimu?

 

 

Aliuminiai indai

 

Dar prieš gerą dešimtmetį indų, pagamintų iš aliuminio, galėjome rasti praktiškai visuose namuose. Šie indai yra lengvai prižiūrimi, ilgaamžiai ir pakankamai lengvi, todėl puikiai tinka naudoti ne tik namuose, bet ir iškylose. Vis dėlto, nerekomenduojama ilgą laiką naudoti tokius indus – organizme gali susikaupti pernelyg daug aliuminio, ir dėl to gali išsivystyti įvairios ligos, pavyzdžiui, anemija.

 

 

Teflonas

 

Tai – medžiaga, kuria dažnai yra dengiami įvairiūs indai. Tefloninė keptuvės danga neleidžia prisvilti maistui, tačiau svarbu užtikrinti, kad ši danga būtų apsaugoma nuo galimų pažeidimų. Negalima naudoti metalinių įrankių, šveisti dangos abrazyvinėmis medžiagomis, taip pat nerekomenduojama palikti tuščių teflonu dengtų indų ant įkaitusios viryklės.

 

 

Ketus

 

Iš ketaus pagaminti indai yra atsparūs ir ilgaamžiai. Specialistai rekomenduoja neuždengti iš ketaus pagaminto puodo ar keptuvės, kada yra gaminamas maistas, nes tokiu atveju maisto skonis bus geresnis. Prieš naudodami iš ketaus pagamintus indus pašildykite šiek tiek aliejaus, ir nuvalykite servetėle.

 

 

Nerūdijančio plieno indai

 

Tai – vienas geriausių pasirinkimų, kada norima užtikrinti, kad pagamintas maistas bus sveikas ir skanus. Nerūdijančio plieno indai tarnauja tikrai ilgą laiką, tad ši pasirinkimo galimybė iš tiesų gali būti pačia palankiausia.

 

 

Varis

 

Šis metalas greitai įšyla ir puikiai išlaiko šilumą, todėl iš vario pagaminti indai neretai gali puikiai pasiteisinti. Jie yra ilgaamžiai, gali būti perduodami iš kartos į kartą. Vis dėlto, vertėtų būti atsargiems: variniuose induose gaminamos uogienės praranda vitaminus ir skatina laisvųjų radikalų atsiradimą.

 

 

Žalvaris

 

Tai – vario ir cinko lydinys, kuris reaguoja su šarmais ir rūgštimis. Nerekomenduojama kasdien naudoti tokių indų ir stalo įrankių.

 

 

Švinas

 

Ši medžiaga gali būti naudojama dekoruojant įvairius indus, taip pat jo galima rasti ir skardinėse. Ši medžiaga yra žalinga sveikatai, tad renkantis indus ir stalo įrankius svarbu įsitikinti, kad šios medžiagos sudėtyje nėra.

 

 

Sidabras

 

Nors daug kalbama apie sidabro jonų naudą, tačiau maistas, praturtintas sidabro jonais, gali neigiamai paveikti nervų sistemą, sukelti galvos skausmus ar net pabloginti regėjimą. Nerekomenduojama sidabrinių indų ir stalo įrankių naudoti kasdien.

 

 

Emalis

 

Emaliuoti indai atitinka saugumo reikalavimus, tad juos naudoto galima. Emalis nereaguoja su druskomis ar šarmais, tad galima drąsiai rinktis šiuos indus, ir nesibaiminti dėl galimo neigiamo poveikio sveikatai.

 

 

Keramika

 

Keramikiniai indai yra dužūs, sunkūs, neatsparūs temperatūros svyravimams, tad gali būti lengvai pažeidžiami. Dažnai keramikiniai indai gali būti dekoruoti , ir tam tikrais atvejais jie gali būti netinkami naudoti maistui ar gėrimams. Taigi,visada svarbu skaityti, kas yra rašoma gaminių instrukcijose.

 

 

Melaminas

 

Iš melamino pagaminti indai – tai naujovė, atkeliavusi iš Turkijos ir Kinijos. Šie indai primena porcelianinius indus, ir dėl to dažnai sulaukia didelio pirkėjų susidomėjimo. Vis dėlto, šie indai yra toksiški, nes jų sudėtyje yra švino. Šiuos indus naudoti bus saugu, jei griežtai laikysitės instrukcijų (jei yra nurodyta, kad indai yra tinkami tik biriems produktams, į juos negalima pilti skysčių).

 

 

Plastikas

 

Ne visi plastikiniai indai yra atsparūs aukštai temperatūrai, tad visada svarbu įvertinti, ar juos e galima šildyti maistą mikrobangų krosnelėje, ar galima pilti karštus gėrimus, ir t.t. Plastikiniai indai idealiai tinka šaltiems produktams laikyti.

 

 

Stiklas

 

Stikliniai indai šiandien yra patys populiariausi. Kaip ir emaliuoti indai, stikliniai indai nekelia pavojaus sveikatai. Jei norima, kad indai tarnautų kuo ilgesnį laiką, rekomenduojama rinktis grūdinto stiklo indus – jie tikrai gali puikiai pasiteisinti dažnose situacijose.

 

 

Silikoniniai indai

 

Silikoniniai indai ir kepimo formos pasižymi elastingumu ir patvarumu, juos galima naudoti orkaitėje, mikrobangų krosnelėje, taip pat juose galima šaldyti maistą. Rekomenduojama iš kepimo formos patiekalus išimti dar karštus, nes nuo silikono paviršiaus išsiskiria garai.

 

Žinodami, kokiomis savybėmis pasižymi iš įvairių medžiagų pagaminti indai, pasirinkti tinkamiausius galėsite dar paprasčiau, ir būsite užtikrinti, kad indai nebus kenksmingi jūsų sveikatai.

 

Rašyti komentarą