Ką daryti, kad indai visada blizgėtų?

Paskelbė admin 2016/08/10 0 Komentaras (-ai)

Ką daryti, kad indai visada blizgėtų?

 

Turbūt sutiksite, kad pajuodę ar dėmėti indai atrodo tikrai neestetiškai, tačiau ne visada pavyksta išlaikyti pirminę indų išvaizdą, nors jiems pagaminti panaudotas geriausios rūšies porcelianas. Atrodytų, kad indai kruopščiai plaunami, tačiau rezultatas nėra toks, kokio tikimasi, tad kur yra klaida? Jei laikysitės kelių paprastų taisyklių, galėsite užtikrinti, kad indai visada bus švarūs ir blizgantys.

 

porcelianas

 

Neplaukite visų indų kartu

 

Nors sudėjus visus indus į kriauklę juos galima išplauti greičiau, tačiau tokiu būdu indai gali prarasti blizgumą. Taures plaukite pirmiausia, nes jos yra pačios trapiausios, ir nuo jų nereikia šveisti riebalų. Kad taurės nesuskiltų, merkite jas į vandenį kojelėmis į viršų. Įrankius plaukite tada, kuomet išplausite taures. Šakutes, peilius ir kitus įrankius plaukite šepetėliu – jis padės pašalinti maisto likučius. Jei plausite medinius įrankius, juos taip pat plaukite pirmiau – ilgą laiką mirkoma mediena gali suminkštėti.

 

 

Blizgantys indai

 

Neretai yra skundžiamasi, kad išplautos taurės neblizga. Jos bus blizgesnės, jei plausite vandenyje su soda. Į penkis litrus vandens įberkite maždaug du valgomuosius šaukštus sodos. Perplaukite vėsiu vandeniu, ir palikite džiūti. Perplaudami taures taip pat galite įpilti šiek tiek acto – indai įgis blizgumo. Geriausia sausinti taures lininiais arba medvilniniais plonais rankšluosčiais.

 

Indus siaurais kakleliais – grafinus, vazeles ar taures plaukite šiltu vandeniu, į kurį įdėta smulkintų kiaušinių lukštų arba smulkių laikraščio skiautelių. Kriauklėje plaukite indus juos kratydami (darykite tai atsargiai, kad nepažeistumėte). Taip pat galite įpilti muiluoto vandens, įberti kelis ryžių grūdelius ir papurtyti – rezultatas bus tikrai puikus.

 

 

Kaip pašalinti nemalonų indų kvapą?

 

Ilgainiui į indus gali įsigerti maisto kvapų, ir aromatas gali būti tikrai nemalonus. Pavyzdžiui, jei sunku išplauti indus, kuriuose buvo silkė, tikrai pagelbės šluostė, suvilgyta actu. Indai, kurie įsigėrę žuvies, kopūstų ar česnako kvapų, gali būti plaunami vandenyje su actu (vanduo turi būti pakankamai karštas). Žuvies kvapą gali panaikinti ir citrinos sultys arba kavos nuosėdos. Jei  puodas ar keptuvė skleidžia nemalonų svogūnų kvapą, įpilkite vandens ir šaukštą acto, kelias minutes pavirinkite.

 

 

Kaip šveisti puodus, keptuves ir kepimo skardas?

 

  • Įvairių puodų bei keptuvių priežiūra gali skirtis. Pavyzdžiui, iš nerūdijančio plieno pagaminti indai po plovimo turi būti iš karto nusausinami, nes priešingu atveju liks vandens žymių. Jei nerūdijančio plieno indai yra sunkiai išplaunami, pagelbės acto ir vandens mišinys.
  • Ketaus puodai ir keptuvės, jei yra netinkamai prižiūrimi, gali imti rūdyti. Svarbu ketaus gaminius laikyti sausus ir išteptus aliejumi. Jei šie indai yra plaunami dar karšti, juos labai paprasta sugadinti, tad to reikėtų vengti. Ketaus gaminius galėsite atnaujinti: tereikia patrinti paviršių svogūno griežinėliu, ir patepti aliejumi.
  • Variniai indai yra lengvai blizginami: ant drėgno skudurėlio užberkite kalkių ir patrinkite indą. Jei indai yra labai ištepti, valykite juos valgomosios druskos ir acto pasta: užtepkite ant paviršiaus, palaikykite apie 20 minučių, ir nuplaukite vandeniu. Nublizginkite sausu skudurėliu.
  • Teflonines keptuves plaukite šiltame vandenyje minkšta kempinėle. Venkite šiurkščių kempinėlių, nes jos gali subraižyti paviršių. Atminkite, kad negalima naudoti sugadintos tefloninės keptuvės, nes joje išsiskirs sveikatai kenksmingų medžiagų.

 

Jei  pasirūpinsite tinkama indų priežiūra, galėsite būti užtikrinti, kad jie tarnaus tikrai ilgą laiką. Taip pat tinkamas indų plovimas ir blizginimas garantuos, kad indai visada atrodys puikiai, tad juos galėsite drąsiai padėti ant stalo su paruoštais patiekalais, ir nesibaiminti, kad indai bus pajuodę ar praradę blizgesį.

 

 

Rašyti komentarą