Ekologiški indų plovimo būdai

Paskelbė admin 2016/09/18 0 Komentaras (-ai)

Ekologiški indų plovimo būdai

 

 

Nors dauguma mūsų naudoja indų ploviklius ir nesvarsto apie kitas galimybes, kaip būtų plaunami indai, tačiau susirūpinti tikrai vertėtų: paskaičiuota, kad per metus mes suvalgome maždaug... pusę litro indų ploviklio, ir taip nutinka dėl gana paprastos priežasties. Net ir tuo atveju, jei indai yra puikiai išskalaujami, į juos įsigeria šiek tiek indų ploviklio, ir tai gali turėti neigiamą poveikį mūsų sveikatai. Pirmieji indų plovikliai pasirodė ne taip ir seniai, tačiau dauguma mūsų šiandien neįsivaizduotų indų plovimo be šių priemonių. Vis dėlto, tikrai verta išbandyti natūralesnes priemones, kurios ne tik bus naudingesnės jūsų sveikatai, bet taip pat ir mus supančiai aplinkai.

 

 

Garstyčių milteliai

 

Šie milteliai puikiai sugeria riebalus, todėl puikiai tinka plauti įvairius riebaluotus indus – lėkštes, keptuves, puodus, įrankius, ir t.t. Garstyčių miltelius galima naudoti keliais būdais:

  • Suvilgytą kempinėlę pamirkykite garstyčių milteliuose ir šveiskite indus;
  • Užberkite miltelių ant indų, ir plaukite juos kempinėle;
  • Pasidarykite vandens ir miltelių pastą – tai idealiai tiks šveisti riebaluotą keptuvę.

 

 

Geriamoji soda

 

Geriamoji soda gali būti naudojama įvairiose srityse: ji gali būti puikus vaistas nuo ligų, gali padėti balinant dantis, ir t.t. Plaunant indus soda taip pat yra nepakeičiama – ji gali suteikti indams baltumo, gali sugerti nemalonius indų kvapus, puikiai tinka pašalinti ant indų atsiradusias dėmes, ir taip pat gali būti nepakeičiama plaunant įvairius indus. Kartais įveikti arbatos ar kavos dėmes gali būti tikrai labai sunku, tačiau tik ne tuomet, kada yra naudojama soda. Ji tinka praktiškai visada, išskyrus tuomet, kada turi būti plaunami tefloniniai paviršiai (soda gali juos subraižyti). Labai nešvarius indus galite užmerkti kriauklėje, į kurią įberta sodos, ir palikti per naktį. Kitą dieną indai bus plaunami be jokio vargo.

 

 

Actas

 

Actas – tai puikus kiekvienos šeimininkės pagalbininkas. Nors jis negali pašalinti riebalų taip efektyviai, kaip kitos priemonės, tačiau jis tikrai pagelbės tuomet, kada reikės dezinfekuoti indus, pašalinti bakterijas, virusus, pelėsius, ir t.t. Jei norima, kad indai būtų blizgesni, actas gali būti tikrai puikiu pasirinkimu. Tai – ideali priemonė plauti stiklinius indus, tokius kaip taurės, lėkštės, stiklinės, grafinai, ir t.t. Įpilkite pusę stiklinės vandens į litrą vandens, ir perplaukite indus.

 

 

Nekenksmingi indų plovikliai

 

Jei sunku atsisakyti indų ploviklių, rinkitės tokius, kurie yra ne tokie kenksmingi. Viena pasirinkimo galimybių – tai indų ploviklis su probiotikais. Jis gali puikiai pašalinti nešvarumus, tačiau jis nėra kenksmingas žmogaus sveikatai ir j supančiai aplinkai. Buitinėse priemonėse naudojami probiotikai sukuria apsauginį sluoksnį ir apsaugo nuo blogųjų bakterijų. Taigi, tikrai verta pasidomėti, kokius indų ploviklius naudoti yra palankiausia – juk šiandien parduotuvėse rasime tikrai didelį jų pasirinkimą.

 

Cheminius indų ploviklius rekomenduojama naudoti tik išimtiniais atvejais, kada nėra kitų galimybių. Visada yra svarbu pasirūpinti, kad išplautų indų skalavimui būtų skiriama pakankamai dėmesio – vieno indo skalavimui svarbu skirti bent 10-15 sekundžių. Tikrai nebūtina visus indus plauti plovikliu: jei indus rūšiuosite, ploviklio galėsite sunaudoti kur kas mažiau. Pavyzdžiui, taurės, kurios paprastai nėra riebaluotos, gali būti plaunamos tik vandeniu, ir perskalaujamos actu, o keptuvių riebalai gali būti pašalinami naudojant garstyčių miltelius ar valgomąją sodą. Rūpinimasis savo sveikata ir ekologija šiandien yra tikrai labai aktualus, tad verta pagalvoti apie tai, kaip galėtume pakeisti savo įpročius. Indai gali būti puikiai išplaunami ir be cheminių priemonių, tad verta pagalvoti apie įvairias alternatyvas.

 

Rašyti komentarą