Ar verta indus plauti indaplovėje?

Paskelbė admin 2016/09/06 0 Komentaras (-ai)

Ar verta indus plauti indaplovėje?

 

ar verta plauti indus indaploveje

 

Pirmosios indaplovės buvo užpatentuotos 1850 metais, ir už šį išradimą esame dėkingi D. Houghtonui. Iš pradžių tai buvo medinis kubilas su ant ašies pritvirtintomis mentėmis, kurios buvo sukamos rankiniu būdu. Nors indai nebuvo išplaunami efektyviai, tačiau gana greitai pasirodė ir patobulintos indaplovės – 1886 metais pasirodė pirmasis dabartinės indaplovės prototipas. Europoje pirmąją serijinę indaplovių gamybą pradėjo vokiečių bendrovė „Miele“. Tai buvo baltas cilindras ant trijų ratukų, kurio veikimo principas buvo labai paprastas.  Indai buvo kraunami į akytus metalinius krepšius, į kuriuos besisukantys purkštukai pylė vandenį.

 

 

Paprastesnis indų plovimas

 

Dabar  prekyboje galime rasti tokių indaplovių, kurios turi tam tikrų papildomų funkcijų. Pavyzdžiui, indai gali būti pakraunami tik dalinai, ir tokiu būdu yra taupomas vanduo ir elektros energija. Nors dauguma indaplovių indus plauna gana ilgai, tačiau šiuolaikinės indaplovės neretai turi ir  greito plovimo funkciją. Iš karto po valgio galima sudėti indus į indaplovę, kurioje bus pašalinami didžiausi nešvarumai, o vėliau, kai prisikaups daugiau indų, galėsite pasirinkti įprastą plovimo režimą. Kai kurios indaplovės turi ir įjungimo atidėjimo galimybę, kas taip pat gali pagelbėti planuojant savo laiką. Nors dažnai indaplovės atsisakoma dėl to, kad jos plovimo laikas yra pakankamai ilgas (dažniausiai – nuo 90 iki 120 minučių), tačiau galima būti užtikrintiems, kad šiuolaikinės indaplovės indus išplaus tikrai efektyviai, ir jos nesunaudos pernelyg daug elektros energijos ar vandens. Statistikos duomenys rodo, kad plaunant indus indaplovėje per metus sutaupoma iki maždaug 300 valandų.

 

 

Vandens taupymas

 

Nors dažnai yra manoma, kad indaplovės sunaudoja daugiau vandens nei būtų sunaudota indus plaunant rankomis, tačiau tai nėra tiesa. Veikiau atvirkščiai – kai indai yra plaunami indaplovėje, sutaupoma maždaug 60 procentų vandens, tad tai gali padėti sutaupyti pinigų. Keturių asmenų per dieną gali sutaupyti maždaug 20-50 litrų vandens: jei indai plaunami rankomis, sunaudojama 40-60 litrų vandens, o plaunant indus indaplovėje sunaudojama vos 10-20 litrų vandens. Palanku indus plauti net ir tada, jei indai neužima visos indaplovės tūrio.

 

 

Sutaupykite indų ploviklio

 

Rūpinimasis ekologija ir savo sveikata šiandien yra tikrai labai aktualus, todėl verta pagalvoti apie būdus, kurie leistų sunaudoti mažiau indų ploviklio. Jei indai bus plaunami indaplovėje, bus sunaudojama maždaug 25 procentais mažiau indų plovimo priemonių.

 

 

Higienos palaikymas

 

Jei indai yra plaunami rankomis, tokiu atveju dažniausiai yra pasirenkama maždaug  40 laipsnių temperatūra, kuri nėra pakankama, kad būtų sunaikinamos įvairios bakterijos. Indaplovių plovimo temperatūra yra maždaug 65 laipsniai, ir tai gali padėti kur kas efektyviau sunaikinti bakterijas.  Bakterijoms daugintis palankiausia temperatūra svyruoja nuo 5 iki 55 laipsnių, tad galima būti užtikrintiems, kad indaplovė padės sunaikinti įvairias bakterijas. Taip pat svarbu yra tai, kad indaplovėje išplauti indai yra džiovinami karštu oru, tad tai gali užkirsti kelią vėliau ant indų patekti bakterijoms. Deja, net 10 procentų europiečių, kurie plauna indus rankomis, užsikrečia ligomis, kurias sukelia ant indų likusios bakterijos. Taip pat šios bakterijos gali pasklisti ir ant virtuvės spintelių, o tai sukelia nemalonų kvapą.

 

 

Rankų odos tausojimas

 

Turbūt ne kartą teko pastebėti, kad po indų plovimo rankų oda tampa sausesnė. Taip pat indų ploviklis gali pažeisti rankų odą, todėl verta pagalvoti apie indaplovės įsigijimą, kuri užtikrins kur kas saugesnį indų plovimą.

 

Taigi, tenka pripažinti, kad indaplovė turi tikrai nemažai privalumų: indai išplaunami švariau, ant jų nelieka bakterijų, o jūs galite sutaupyti tikrai nemažai laiko, vandens bei elektros energijos.

Rašyti komentarą