Ar maistas tikrai skanesnis iš baltų apvalių lėkščių?

Paskelbė admin 2017/07/08 0 Komentaras (-ai)

 

Ar maistas tikrai skanesnis iš baltų apvalių lėkščių?

 

Maisto mylėtojai neretai ginčijasi, kad maisto prezentazija geriau atrodo ant apvalių, baltų lėkščių. Bet ar tikrai maistas skanesnis iš būtent tokių lėkščių?  

 

„Valgio patiekimas gražioje, baltoje lėkštėje leidžia labiau susikoncentruoti ties maistu ir padeda geriau atsiskleisti visoms spalvoms," teigia Kieran Lenihan, restorano Farrels virtuvės šefas Bristolyje.

 

Tačiau yra dar vienas svarbus momentas. Mokslininkai teigia, kad tam tikra lėkštės forma ir spalva taip pat įtakoja skonio suvokimą.

 

Mokslininkai Peter Stewart ir Erica Goss iš vieno Kanados universiteto atliko tokį eksperimentą. Jie stebėjo kaip žmonės vertino sūrio pyrago skonį patiektą baltose apvaliose ir kvadratinėse lėkštėse, lyginant su juodomis apvaliomis ir kvadratinėmis lėkštėmis.  Buvo prieita išvados, kad baltos apvalios lėkštės turėjo įtakos galutiniam sprendimui, kuomet saldumą, skonio intensyvumą ir koybės įvertinimą nulėmė būtent balta apvali lėkštė.

 

Klausite, kodėl?

 

Profesorius Stewart tvirtina, kad šiems vertinimams įtakos galėjo turėti mūsų išankstinė nuomonė, kai balta spalva yra asocijuojama su tyrumu, šviesumu, švarumu.  

 

Šioje situacijoje, sūrio pyragai buvo patiekti baltos ir juodos spalvų apvaliose ir kvadratinėse lėkštėse. Šis desertas pasirodė saldesnis ir intensyvesnio skonio baltoje apvalioje lėkštėje. Šį faktą žinantiems virtuvės šefams, lengva pritaikyti tas žinias praktikoje. Jei desertas, kurį šefas planuoja patiekti jau yra pakankamai saldus, tuomet nereikėtų jo serviruoti baltoje lėkštėje, o rinktis kitos spalvos lėkštę. O jei atvirkščiai, norima išryškinti skonį, tuomet verta rinktis tik baltą apvalią lėkštę.

 

Leigh Evans virtuvės šefas restorane Chequers tvirtina, kad labai svarbu turėti teisingus įrankius ir būdus paruošti kiekvienam patiekalui. Visuomet reikia galvoti pirmiausia apie skonių kombinacijas, tuomet kaip patiekalas bus gaminamas ir galiausiai, kokiuose induose jis bus patiekiamas.

 

"Akmens masės padėkliukas dabar yra naudojamas bet kur, neatsižvelgiant į patiekalo pobūdį. Jei į patiekalo sudėtį įeina padažas ar patiekalas yra pakankamai trapus, tai geriau net nenaudoti to akmens masės padėkliuko, nes valgančiajam nebus patogu valgyti, ant stalo įsivyraus betvarkė, o tai tik atitrauks dėmesį nuo patiekalo. Žmonės nemėgsta valgyti jautienos kepsnio su garnyru iš keistų formų lėkščių. Jiems svarbu, kad maisto skonis ir kokybė nenukentėtų," teigia Leigh Evans.

 

David Wykes, jūros gėrybių restorano Hampšyre virtuvės šefas šią koncepciją panaudojo visiškai kitame lygmenyje. Jo siūlomi patiekalai ir net visi ingredientai irgi yra baltos spalvos.

 

"Dauguma šefų naudoja baltą lėkštę tam, kad išryškintų patiekalo savybes. Aš naudoju priešingai," sako David.

 

"Aš patiekiu visiškai baltą desertą ant baltos lėkštės, tarsi tyčia norėdamas parodyti, kad patiekalas yra labai paprastas ir nuobodus. Tai tvirtina ir žmogaus smegenys, siųsdamos signalus, kad skonis bus neįdomus, nes patiekalas baltoje lėkštėje. Pradėjus valgyti, įvyksta tai ko nesitikėjai. Skoniai tikrąja ta žodžio prasme „ima rauti stogą“. Man lėkštė pirmiausia turi padėti atskleisti patiekalo esmę, ingredientų darną.“

 

Minėtų mokslininkų tyrimai taip pat atskleidė, kad juodos spalvos lėkštės padeda geriau vertinti patiekalo kokybę ir skonį. Tai vėl gi įtakoja mūsų nesąmoningas juodos spalvos asociavimas su elegancija, išsimokslinimu, prabanga ir aukšta kokybe.

 

"Jei netenkina patiekalo kokybė, tiekite jį baltoje apvalioje lėkštėje arba juodoje kvadratinėje – arba geriau iš viso netiekite blogos kokybės maisto," teigia Peter Stewart.

 

Dauguma virėjų ir šefų mano, kad juodos lėkštės geriausiai tinka išsiskiriančio maisto serviravimui, toks kaip Azijos virtuvė. Tarkime, šefas Kieran Lenihan sako, kad tailandietiškas maistas yra labai labai ryškus ir intensyvių spalvų. Todėl jis tikrai gerai atrodys juodose lėkštėse.

 

Ar yra ir kitų alterantyvų? Tyrinėjimai vyksta toliau, belieka tik laukti įžvalgų ir komentarų:)

 

 

 

Šaltinis: http://www.bbc.co.uk/food/

 

Rašyti komentarą